הבלט הישראלי

אודות הלהקה

להקת הבלט הישראלי הינה הלהקה היחידה בארץ המבצעת את מיטב הרפרטואר העולמי של הבלט הקלאסי והניאו-קלאסי.

 

המוסד הוקם בשנת 1967 ע"י הגב' ברטה ימפולסקי ומר הלל מרקמן.

 

בשנת 2012 מונתה הגב' לאה לביא למנכ"לית הלהקה ותחת הנהגתה, ממשיכה הלהקה את המסורת ארוכת השנים בשימור וטיפוח אמנות הבלט הקלאסי לצד רוח חדשה המביאה עמה בשורה של חדשנות, פריצת דרך וחזון משותף לחיבור בין האמנות הקלאסית לתרבות הישראלית.

מטרת הלהקה אינה רק שימור המסורת הקלאסית, אלא גם טיפוח יוצרים ויצירה ישראלית של בלט - כך שהאסתטיקה הבלטית וטכניקת הפוינט יהיו חלק משמעותי בנוף המחול הישראלי.

להקת הבלט הישראלי מונה כ-30 רקדנים ורקדניות מרחבי העולם ובהם ילידי הארץ ועולים חדשים. משכנה של הלהקה במרכז הבלט הישראלי החדיש בתל אביב, המצויד באולם החזרות הגדול בארץ ויציע של 250 מקומות ישיבה.

לצד הלהקה פועל גם בית הספר לבלט קלאסי, שהינו המוסד המוביל בארץ, בית ספר לדוגמה, בעל רמה מקצועית גבוהה לכל הגילאים, כשהקווים המנחים הם: התאמה אישית לכל תלמיד, הוראה ע"י טובי המורים והמוזיקאים, חתירה למצוינות ולבניית מוסד שיהווה השראה למחול ולאמנות הבלט הקלאסי ולהכשרת רקדנים צעירים ובולטים במגמה לצרפם בעתיד ללהקות בלט מקצועיות בארץ ובחו"ל.

מאז הקמתה, חותרת להקת הבלט הישראלי להבאת אמנות הבלט, המשלבת בתוכה מחול, מוזיקה, תיאטרון ואמנות פלסטית, לא רק לאוכלוסיית המרכז, אלא גם לתושבי הפריפריה. לצד הופעות הלהקה בפני הקהל הרחב, מופיעה הלהקה בהרכב מלא גם בפני תלמידי בתי הספר במופעי בוקר, ובמופעים המיועדים לילדים ונוער בשעות אחר הצהריים.

במהלך כל שנות קיומה, ייצגה להקת הבלט הישראלי את מדינת ישראל בהופעותיה ברחבי העולם, בפסטיבלים יוקרתיים באירופה, ארצות הברית, אסיה ודרום אמריקה.

עבור לתוכן העמוד